ADEKO

ADEKO - rodinné domy na klíč, projekty: http://montovanedomy.com/

Úvodní stránka > Chci bydlet > Financování

Financování dřevostaveb

Základy pro montovaný dům       Bankovní ústav půjčí klientovi peníze na stavbu nemovitosti za předpokladu, že klient se zaručí touto nebo jinou nemovitostí za půjčené peníze. U zděných domů, klient  postaví za své peníze základy  a zdivo do výšky jednoho metru. Pak si pozve geometra, který stavbu zaměří


 a provedete vklad do katastru nemovitostí. Od té chvíle může čerpat hypotéku, protože již ručí bance za půjčené peníze nemovitostí.

 

       U montovaných domů probíhá výstavba v řádu dnů, maximálně týdnů a často docházelo k situaci, že si klient musel vyřídit předhypoteční úvěr nebo ručit jinou nemovitostí. Než se totiž dřevostavba zaměří a vloží do katastru, bývá už často dokončena.  

 

Průlomový okamžik ve financování dřevostaveb!

Dřevostavba před dokončením       Tak označil dnešní oznámení o spolupráci mezi Asociací dodavatelů montovaných domů (ADMD) a Českou spořitelnou a.s. předseda ADMD Ing. arch. Petr Vala. Dnešním dnem se totiž mění přístup bankovních domů k financování dřevostaveb – Česká spořitelna a. s.  jako první připravila na základě jednání s ADMD zcela nový produkt pro zájemce o bydlení v montovaných domech na bázi dřeva.

 

       Financování probíhá následovně: ještě před tím, než se zapíše rozestavěný dům do katastru nemovitostí, uvolní banka až 90 % ceny díla. Zbylých 10 % ceny díla lze čerpat po zápisu rozestavěného domu do katastru nemovitostí. Již tedy nebude nutné zajišťovat finanční prostředky formou předhypotečního úvěru nebo zajištěním jinou nemovitostí. Podmínkou je, že stavbu musí provádět člen ADMD, protože s touto asociací bankovní ústav uzavřel dohodu!

 

Cesta k vašemu novému montovanému domu je zase o něco snažší!

 Adeko projekt s.r.o., Ul. 28. Října 168, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory (ukázat na mapě)
tel./fax: 596 781 470, mobil: 608 415 129
e-mail: adeko(zavináč)adeko.cz, Kontaktní formulář, Tisk
stránky od www.diarek.cz